Non-stop podpora po telefonu 

Zabezpečte Váš stroj díky non-stop podpoře po telefonu - TeleSupportCenter (TSC) 

Podpora po telefonu je k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Díky TelePresence, účinnému systému elektronické komunikace, špičkovým analytickým metodám a diagnostickým nástrojům společnosti Manroland je možné na dálku určit a v mnoha případech okamžitě napravit chybu ve Vašem stroji.

Servisní centra společnosti Manroland jsou rozmístěna po celém světě v různých časových zónách. Váš požadavek bude vždy směrován na fungující cenrum bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Paušální náklady jsou udržovány na naprostém minimu. Všichni technici společnosti Manroland procházejí centrálním školením a ke vzdálené diagnostice Vašeho problému používají stejné nástroje.

Čtyřikrát ročně provádíme vzdálenou kontrolu vašeho systému pomocí TelePresence a podpory po telefonu (TSC), k zajištění ještě větší ochrany před výpadkem. Zákazníci společnosti Manroland obdrží každé čtvrtletí vyhodnocení stavu svého stroje, díky čemuž je možné určit, které jeho součásti by mohly způsobovat chybová hlášení. Tyto potenciálně problémové díly mohou být včas identifikovány a v případě potřeby vyměněny dříve, než způsobí poruchu.